tanie loty do Madrytu
TANIE LOTY DO MADRYTU
Bilety lotnicze do Madrytu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Madryt - ciekawostki

Madryt jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych stolic świata. Myśląc- Londyn, Berlin, Paryż, mamy w głowie znajome obrazy. Madryt jest bardziej nieuchwytny, jego urok podkreślony został nie w pięknych zabytkach, lecz w jego mieszkańcach i różnych osobliwościach. Jedną z rzeczy, która przyciąga turystów do tego miasta, są barwne i huczne imprezy. Najbardziej znana jest Fiesta San Isidoro, która trwa około pół miesiąca. Podczas niej odbywają się przeróżne zawody, przedstawienia najbardziej znanych hiszpańskich teatrów objazdowych, koncerty znanych gwiazd oraz codzienna korrida.

Miasto szczyci się dużą ilością uroczych kawiarenek, w których codziennie mieszkańcy spędzają dużo czasu, a turyści niezmiernie chętnie je poznają. Niektóre mają nawet wartość historyczną. Przykładem jest ponad stuletnia Café Gijón. W latach wojny domowej ludzie spotykali się w niej, omawiając ważne polityczne sprawy, o których nie można było mówić głośno z powodu reżimu Franco. Po upadku dyktatora mieszkańcy przenieśli się do dzielnicy Malasaña, która uważana jest za mekkę młodzieży w Hiszpanii. Słynie z tego, że nigdy nie zasypia- po pracy wszyscy bawią się w klubach do samego rana. Na ulicy rozbrzmiewa najmodniejsza muzyka, a bawią się tam wszyscy- biedni, bogaci, młodzi, starzy… Aby poczuć choćby odrobinę dawnego, jak i współczesnego ducha epoki - należy koniecznie odwiedzić to miejsce.  W doskonały sposób wielu z nas może wykorzystać w tym celu zaproponowane przez naszego krajowego przewoźnika tanie loty do Madrytu, które to wydają się być wręcz idealnie dopasowane w tym celu.
 
Po dotarcie na miejsce warto jest zastanowić się nad wyborem odpowiedniej formy przemieszczania się. Do swego wyboru będziemy posiadali szybkie metro, jak i wygodne autobusy miejskie. Bilety na oba powyższe są w jednakowej cenie. Innym, często stosowanym rozwiązaniem jest kolej podmiejska, nazywana przez miejscowych Cercanias.
 
Wielu ludziom Madryt kojarzy się z dwoma sławnymi klubami piłkarskimi- Atletico i Real Madrid. Jak można podejrzewać, fani obu zespołów nie przepadają zbytnio za sobą. Na ulicach czasami wybuchają drobne zamieszki z powodu koszulki wrogiej drużyny. Jest to bez wątpienia również jedna z wyjątkowo nietypowych atrakcji tego miasta. 
 
Mieszkańcy Madrytu wyróżniają się również własnym, niepowtarzalnym sposobem gotowania. Łączą tradycyjną hiszpańską kuchnię z umiłowaniem nowoczesności. Najbardziej znaną potrawą są flaki po madrycku oraz gulasz, zrobiony z grochu, mięsa różnego rodzaju i jarzyn. Warto również spróbować wyrobów cukierniczych. Wybornym specjałem jest turrón, czyli rodzaj nugatu w kostkach i marcepan. Warto spróbować również churros, czyli pasków ciasta zanurzanych w cukrze i oleju, a następnie delikatnie opieczonych. 

Niewątpliwie jedną z ciekawych stron tego miasta okazać się może dla wielu z odwiedzających jego architektura. Piękne pałace, dawne rezydencje Habsburgów i Burbonów, dzielnica Salamanka z pięknymi, starymi kamienicami i willami, Puerta De Europa, czyli dwie bliźniacze wieże, charakterystyczny pomnik Kolumba, czy rzeźba Cervantesa na placu hiszpańskim. Madryt jest miastem młodych, jednak z piękną tradycją i kulturą, która zachowała się mimo wielu zmian w życiu codziennym mieszkańców. Na zakończenie warto jest podkreślić, że w doskonały sposób miejsce to odnajdzie się na mapie podróżniczej zarówno juniorów jak i seniorów rodzinnych.
 
Tanie loty do Madrytu
najniższe ceny biletów lotniczych